امروز دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸
۱۲:۰۳:۵۰ - سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار گیلان: پاسخ به منتقدین باید با عمل داده شود
ایرساگیل: پاسخ به منتقدین باید با عمل داده شود و به آمارهای سازمان آمار و مرکز پژوهش‌های مجلس تکیه کنید. به گزارش ایرساگیل، محمدعلی نجفی در مراسم اختتامیه جشنواره شناسایی الگوهای برتر ارائه گزارش و مستندسازی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه تکیه بر مستندسازی عملکردها […]

ایرساگیل: پاسخ به منتقدین باید با عمل داده شود و به آمارهای سازمان آمار و مرکز پژوهش‌های مجلس تکیه کنید.

به گزارش ایرساگیل، محمدعلی نجفی در مراسم اختتامیه جشنواره شناسایی الگوهای برتر ارائه گزارش و مستندسازی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه تکیه بر مستندسازی عملکردها یکی از مسائل ضروری در ترویج فرهنگ مستند و مکتوب و خروج از فرهنگ دستورات شفاهی است افزود: اصول مدیریت براساس هدایت و الگوپذیری سازماندهی شده است که منجر به نتایج مثبت می‌شود.

وی افزود: این اقدامات سازماندهی شده در نهایت به مدیریت بهره‌وری و اثربخش ختم می‌شود که در حال حاضر به عنوان یکی از رشته‌های برتر مدیریت در مقطع phd در کشورهای بزرگ دنیا است.

نجفی یکی از بخش‌هایی که استان در حوزه‌ی شفاف‌سازی عملکردها پیشتاز است را دولت الکترونیک عنوان کرد و گفت: گیلان در این بخش 13 پله صعود داشته است که مرهون تلاش همه‌ی دستگاه‌های اجرائی است.

استاندار گیلان ادامه داد: دولت الکترونیک به بهره‌گیری از فناوری روز و مستندسازی عملکرد دستگاه‌های اجرائی و شفاف سازی و کاهش مراجعه‌ی حضوری مردم به دستگاه‌ها کمک شایان توجهی می‌کند.

نجفی با اشاره به اینکه در سالی که درآمد کشور بالای 100 میلیارد دلار بود بیماران با وضعیت سختی در بیمارستان‌ها مواجه بودند افزود: امروز در سطح سلامت با هدایت بخش کوچکی از یارانه‌ها گام بلندی در جهت آسایش مردم برداشته شده است.

وی تشکیل پنجره‌ی واحد در بحث سرمایه‌گذاری در اداره کل اقتصاد و دارائی را نمادی از شفاف‌سازی عملکرد عنوان کرد و گفت: در این بخش اگر هر دستگاهی عملکرد خود را به نحو صحیح انجام ندهد به صورت بارز مشخص خواهد شد.

 استاندار گیلان با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته توسط مدیر کل بازرسی، رسیدگی به شکایات و امور حقوقی استانداری درخصوص ترویج روش‌های سیستمی، علمی و تکنولوژی‌های دنیا در بخش مستندسازی عملکرد دستگاه‌ها گفت: این مسیر با جدیت دنبال شود تا خلاهای موجود برطرف گردد.

وی مدیرکل بازرسی استان را نیز مشاوری امین برای خود و همه‌ی مدیران دستگاه‌های اجرائی عنوان کرد و افزود: مدیران دستگاه‌ها با اعتماد کامل از فرصت موجود بهره‌مند شوند و با طرح صادقانه‌ی گزارش عملکرد خود از بروز هرگونه تخلف و عدول از قانون جلوگیری کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه اگر اقدامات براساس صداقت و پاکدستی انجام گیرد خداوند هم یاری خواهد کرد گفت: در دفاع از حقوق سازمانی و استانی خود از احدی هراس نداشته باشید.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت ارائه‌ی عملکرد 3 ساله‌ دستگاه‌ها تأکید و تصریح کرد: باید گزارشات به مردم با 3 سال قبل از آن قیاس شود تا اقدامات صورت گرفته کاملاً بارز شود.

نجفی افزود: انعکاس خدمات دستگاه‌های دولتی باید بطور مداوم در جامعه تداوم یابد تا مردم در جریان برنامه‌ریزی‌های دولت در هر حوزه‌ایی قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه اگر مردم از عملکردها اطلاع داشته باشند و دستگاه‌ها را امین و شفاف ببینند کمال همکاری را انجام می‌دهند اظهار کرد: در این خصوص گیلان می‌تواند پیشرو باشد و مدیران دستگاه‌ها باید عملکردها را بیان کنند.

وی خاطر نشان کرد: پاسخ به منتقدین باید با عمل داده شود و به آمارهای سازمان آمار و مرکز پژوهش‌های مجلس تکیه کنید.

استاندار گیلان افزود: در ارائه آمارها تلاش شود تا ضمن دریافت آمار از مراکز معتبر و اطلاعات موجود در دستگاه‌ها به صورت واحد عمل شود.

مدیر کل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری نیز گزارشی از روند و معیارهای بررسی و گزینش دستگاه‌های برتر دولتی ارایه کرد و گفت: این جشنواره  با هدف تعامل و همفکری به منظور شناخت بهترین روش‌ها و الگوهای نوین درخصوص مستندسازی فعالیت‌ها و فرآیندهای کاری دستگاه‌های اجرایی و توانایی ارایه مؤثر عملکردها شکل گرفت.

محمد حسینی افزود: دستگاه‌های اجرایی شرکت کننده ضمن ارایه مستندات در قالب‌ فرم‌های مشخص به دبیرخانه جشنواره، در برابر هیئت داوران گزارش عملکرد خود را ارایه و پس از آن در کارگاه آموزشی تدوین الگوی تلفیقی برای مستندسازی و ارایه گزارش عملکرد شرکت کردند.

وی گفت: در این جشنواره شرکت‌های گاز- برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق گیلان به عنوان سه دستگاه دولتی برتر در امر ارایه ی گزارش و مستندسازی عملکرد دستگاه‌های اجرایی برگزیده شدند و اداره‌ی کل بیمه‌ی سلامت در زمینه‌ی تدوین دقیق فرایندها و ثبت دقیق اقدامات – دانشگاه گیلان در زمینه تنظیم سند راهبردی جامع – شرکت آب و فاضلاب شهری در زمینه ارایه‌ی موثر گزارش عملکرد -بنیاد مسکن در زمینه برنامه محوری و اداره کل آموزش و پرورش گیلان در زمینه‌ی یکپارچه‌سازی اهداف و برنامه‌ها انتخاب شدند.

 حسینی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی در ارایه گزارش فقط اقدامات و دستاوردها را درنظر می‌گیرند گفت: دستگاه‌های اجرایی باید به سویی بروند که در ارایه گزارش عملکرد خود نیز به پیامدهای اقدامات هم اشاره کنند و آن را به عنوان یک زمینه مهم در ارایه گزارش درنظر داشته باشند.

مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری با اشاره اینکه دستگاه‌های منتخب در حوزه‌ی برنامه‌ریزی – ارتقاء خدمات اداری و مستندسازی عملکرد مالی و هزینه‌ای به الگوهای پیش‌بینی شده در نظام سنجش بهره‌وری نزدیکتر بوده‌اند گفت:با بهره‌گیری از تجربیات نخستین جشنواره‌ی شناسایی الگوهای برتر ارایه‌ی گزارش و مستندسازی عملکرد دستگاه‌های اجرایی و با عنایت به ضرورت یکسان‌سازی گزارش‌های ارایه شده، الگوی ارایه گزارش عملکرد 3 ساله دستگاه‌های اجرایی استان به منظور ارایه به مقامات ذیصلاح و عموم جامعه در هفته دولت سال 1395  تدوین گردید.

وی گفت: براساس این ابلاغ، دستگاه‌های اجرایی موظف هستند تا گزارش عملکرد سه ساله آن دستگاه را حداکثر تا تاریخ اول تیرماه  به دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری ارسال کنند./ایسنا

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/