امروز شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
۱۸:۲۷:۳۶ - سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار: گیلان جزء ۴ استان برتر کشور در اجرای طرح روستای فاقد بیکار
ایرساگیل: استاندار گیلان در جلسه ی ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان با حضور وزیر نفت و معین ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان ضمن ارائه ی گزارشی از پروژه های برجسته استان گیلان گفت:گیلان جزء ۴ استان برتر کشور در اجرای طرح روستای فاقد بیکار است. به گزارش ایرساگیل، دکتر محمدعلی نجفی در جلسه ی ستاد اقتصاد مقاومتی […]

ایرساگیل: استاندار گیلان در جلسه ی ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان با حضور وزیر نفت و معین ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان ضمن ارائه ی گزارشی از پروژه های برجسته استان گیلان گفت:گیلان جزء ۴ استان برتر کشور در اجرای طرح روستای فاقد بیکار است.

به گزارش ایرساگیل، دکتر محمدعلی نجفی در جلسه ی ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر نفت و معین ستاد اقتصاد مقاومتی گیلان در دولت که در محل سالن غدیر استانداری برگزار شد افزود: در زمان حاضر، پروژه راه آهن قزوین – رشت در بخش زیرسازی ۹۵ درصد و در بخش روسازی بالای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون ۹۰ کیلومتر از مسیر ریل گذاری شده و ۵۰ کیلومتر آماده ریل گذاری است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان اظهار داشت: فاز دوم پروژه (راه آهن رشت – بندرانزلی) نیز با پیشرفت ۱۰ درصد در حال اجرا است.

وی تکمیل آزاد راه منجیل رودبار را از دیگر پروژه های برجسته گیلان عنوان و بیان کرد: ۱۱ کیلومتر این پروژه به عنوان بخشی از آزاد راه قزوین – رشت بوده که ۲ / ۳ کیلومتر آن تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد و عملا از مسیر یاد شده تنها حدود ۲ / ۸ کیلومتر باقی می ماند که تشریفات اجرای آن نیز انجام گرفته است.

استاندار گیلان در ادامه افزود : چهار سد لاستیکی در سال ۹۵ در استان ساخته شده است.

وی خاطر نشان کرد: هفت سد لاستیکی دیگر و سدهای مخزنی پلرود با پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصد و شفارود با ۳۰ درصد در حال اجرا است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یکپارچه سازی و تسطیح اراضی کشاورزی را از دیگر اقدامات و پروژه های برجسته در گیلان عنوان و یادآور شد: این پروژه با اعتبار اولیه ۵۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۵ در ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان اجرا شده است.

استاندار گیلان اظهار داشت: احداث و تکمیل اسکله های بندر کاسپین از دیگر پروژه ها است که این بندر با ظرفیت ۲۲ میلیون تن کالا در حال احداث است.

وی در ادامه ارایه گزارش در نشست اقتصاد مقاومتی در استانداری گیلان با اشاره به اقدامات انجام شده در رابطه با وضعیت صنعت بحران زده چای و ساماندهی آن اظهار کرد: با توجه به سیاست های دولت در قبال حمایت از تولید داخلی به ویژه در بخش تولیدات کشاورزی تحول مثبتی در این رابطه انجام گرفته است.

استاندار گیلان بیان داشت: در سال جاری ۸۰ تا ۸۵ درصد چای تولید شده استان گیلان به فروش رفته و موفقیت های خوبی در این بخش داشته ایم.

وی تاکید کرد : کارخانجات چای ۲٫۵ درصد باقیمانده مطالبات چایکاران را هرچه سریع تر پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: عمده ترین محورهای اقتصادی استان بر مبنای خدمات، بازرگانی، کشاورزی و صنعت شکل گرفته است.

دکتر نجفی در ادامه نشست اقتصاد مقاومتی در رشت با بیان این که در زمان حاضر هشت شهرستان گیلان، سبز معرفی شده، اظهار کرد: تا پایان دولت هشت شهرستان دیگر را سبز معرفی خواهیم کرد.

وی گازرسانی را از اقدمات خوب وزارت نفت عنوان کرد و ادامه داد: در زمان حاضر ۱۰۰ درصد شهرهای استان گیلان از نعمت گاز برخوردارند و ضریب پوشش در روستاها نیز به ۹۶ درصد رسیده است.

دکتر نجفی با بیان این که جای سایت نفتی سردار جنگل در دریای خزر تثبیت شده است، اظهار کرد: سایت نفتی سردار جنگل نیاز به تحرک و پویایی اعتباری دارد.

وی گفت: شرایط مطلوبی برای شکل گیری سایت نفتی سردارجنگل در رودسر وجود دارد و با توجه به انتظاراتی که برای مردم استان ایجاد شد؛ امیدواریم این مهم هر چه سریع تر تحقق یابد .

استاندار گیلان در ادامه با بیان این که صنعت نفت در سال های اخیر بار دیگر جان تازه ای به خود گرفت، اظهار کرد: این صنعت در مسیر رشد قرار گرفت و با تدبیر دولت یازدهم، انجام برجام ، تلاش دست اندرکاران پرتوان و پرانرژی صنعت نفت و رهبری و مدیریت وزیر مربوطه در کمترین زمان بار دیگر به دوران اوج خود رسید.

وی خاطر نشان کرد: اثرات این بازگشت را در رشد اقتصادی کشور و اقتدار ایران در عرصه دیپلماسی و مجامع بین المللی به خوبی مشاهده می کنیم.

وی تصریح کرد: فرآیند اقدامات انجام گرفته در طول دولت یازدهم حاکی از این است که صنعت نفت، یکی از سخت ترین و در عین حال پرافتخارترین دوران خود را طی کرده است.

استاندار گیلان گفت : تشکیل شورای کشاورزی ،کارگروه رفع موانع تولید ، کارگروه تعیین تکلیف واحدهای جانشین شده توسط بانک ها در شهرک های صنعتی، ایجاد و راه اندازی سامانه جامع ارائه خدمات الکترونیک سرمایه گذاری خارجی، تشکیل کارگروه وصول مطالبات معوق بانکی، تشکیل ساختار اجرایی توسعه شرکت های دانش بنیان، اجرای طرح روستای فاقد بیکار، اجرای طرح مشترک توانمندسازی جامعه هدف روستائیان از جمله اقدامات بارز و ابتکاری مدیریتی – نرم افزاری و ساختاری اقتصاد مقاومتی در استان به شمار می رود.

وی افزود : گیلان جزو ۴ استان برتر کشور در اجرای طرح روستای فاقد بیکار است.

وی خاطرنشان کرد :  پرورش ماهی در قفس با ظرفیت ۵۴۰ تن نصب و راه اندازی شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/