لطفا یک افزونه تاریخ نصب کنید.
14:59:52 - چهار شنبه 11 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار گیلان : تصفیه خانه فاضلاب رشت در ساماندهی گوهررود و زرجوب موثر است
ایرساگیل: استاندار صبح امروز در حاشیه بازدید از مراحل احداث تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر رشت و تصفیه خانه بزرگ آب گیلان گفت: تصفیه خانه فاضلاب شهری رشت و اتمام این پروژه، در ساماندهی رودخانه های گوهررود و زرجوب موثر است.

به گزارش ایرساگیل، دکتر مصطفی سالاری در حاشیه بازدید از مراحل احداث تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر رشت و تصفیه خانه بزرگ آب گیلان در گفتگو با خبرنگاران افزود: احداث پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهری رشت که مسکن مهر را نیز در بر می گیرد، از اعتبارات استانی و ملی تامین می شود و اهتمام داریم این پروژه تا پایان سال، به بهره برداری برسد.

نماینده عالی دولت در گیلان با رضایتمندی از پیشرفت پروژه تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر ادامه داد: پیمانکار نیز متعهد شد که این پروژه تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

وی گفت: تصفیه خانه فاضلاب شهر رشت می تواند علاوه بر شهر رشت، تعداد زیادی از شهرها و روستاهای شهرستان را پوشش دهد.

استاندار گیلان افزود: پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر رشت از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی و خرید تضمینی شرکت آب و فاضلاب کشور انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه ساماندهی رودخانه های گوهررود و زرجوب در اولویت است خاطر نشان کرد: تصفیه خانه فاضلاب شهری رشت و اتمام این پروژه، در ساماندهی رودخانه های گوهررود و زرجوب موثر است.

دکتر سالاری اظهار داشت: با اجرایی شدن عملیات تعمیر و تجهیز خطوط لوله، انتقال فاضلاب ورودی و خروجی تصفیه خانه سالم تر و مطمئن تر صورت خواهد گرفت.

تصفیه خانه بزرگ آب گیلان در فاصله حدود ٢٠ کیلومتری جنوب شرقی شهر رشت و در مجاورت کانال چپ سنگر قرار گرفته و در دو فاز در حال احداث است که ظرفیت هرمرحله آن ٣٠٠٠ لیتر در ثانیه و جمعاً ٦٠٠٠ لیتر در ثانیه می باشد.

تأمین آب آشامیدنی تعدادی از شهرها و روستاهای مناطق مرکزی و بخشی از مناطق شرق استان از تصفیه خانه بزرگ آب گیلان صورت می گیرد.

فاز اول تصفیه خانه بهمن ماه سال ١٣٧٨ مورد بهره برداری قرار گرفت و در حال حاضر عملیات اجرایی احداث فاز دوم و بهینه سازی فاز اول از سال ١٣٩٣ آغاز شده و در حال احداث است.

تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر رشت نیز در جنوب این شهر