امروز دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
۱۲:۱۶:۲۱ - جمعه ۴ آبان ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زندگی با کمتر از ۵ دلار در روز:
آیا اکثریت مردم ایران فقیر محسوب می‌شوند؟
ایرساگیل: اگر هر دلار را ۱۰ هزار تومان در نظر بگیریم ۵ دلار درآمد در روز معادل کار اکثریت کارگران و کارمندان در ایران است.

به گزارش ایرساگیل ، طبق گزارش جدید بانک جهانی، علی‌رغم پیشرفت‌های صورت گرفته برای کاهش فقر مطلق، تعداد فقیران جهان هنوز به طور غیرقابل‌قبولی بالاست و هنوز میلیارد‌ها نفر برای برآوردن نیاز‌های اساسی خود با مشکل مواجه هستند.

این گزارش نشان داد که حدود نیمی از جمعیت جهان با کمتر از ۵.۵ دلار در روز زندگی می‌کنند و سهم فقیران در اقتصاد‌های ثروتمندتر در حال افزایش است.

بانک جهانی اعلام کرد که تعداد کل افراد فقیر در بازه ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ بیش از ۶۸ میلیون نفر کاهش یافته است. این تعداد معادل جمعیت تایلند یا انگلستان است.

مطالعه جدید بانک جهانی نشان داد که فقر با آستانه درآمدی ۵.۵۰ دلار در روز، در بازه ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۵ از ۶۷ درصد به ۴۶ درصد جمعیت جهان رسیده است. ماه گذشته هم بانک جهانی گزارش داد فقر شدید در سال ۲۰۱۵ به ۱۰ درصد افت کرده است.

زندگی با کمتر از ۵ دلار در روز/ آیا اکثریت مردم ایران فقیر محسوب می شوند؟
طبق تحقیقات بانک جهانی، حاصل رشد اقتصادی خوب جهان به صورت نابرابری در بین مناطق و کشور‌های جهان به اشتراک گذاشته شده است و فقر در کشور‌های آفریقایی زیر صحرای بزرگ تثبیت شده است. در این مناطق هنوز ۸۴.۵ درصد از جمعیت با درآمد روزانه کمتر از ۵.۵ دلار در روز زندگی می‌کنند.

بانک جهانی اعلام کرد با گرایشات جدید جهانی، دستیابی به هدف ۲۰۳۰ این بانک برای کاهش جمعیت فقیر جهان به کمتر از ۳ درصد، غیرممکن شده است.

در این گزارش آمده است: یافته‌هایی که به طور ویژه نگران‌کننده هستند نشان می‌دهند که فقر شدید در تعدادی از کشور‌ها تثبیت شده است و سرعت فقرزدایی در آن‌ها به زودی به طور قابل‌توجهی افت خواهد کرد.

زندگی با کمتر از ۵ دلار در روز/ آیا اکثریت مردم ایران فقیر محسوب می شوند؟
اگر هر دلار را ۱۰ هزار تومان در نظر بگیریم ۵ دلار درآمد در روز معادل کار اکثریت کارگران و کارمندان در ایران است یعنی ماهانه یک میلیون و پانصد هزار تومان، با این حساب اکثریت مردم ایران فقیر حساب می شوند، درآمد به ریال و خرج به دلار اوضاع امروز مردم ایران است اما برخی از اقتصاددان بی توجه به حال مردم هستند و می گویند بنزین در ایران بسیار ارزان بوده و باید برای کنترل قاچاق گران شود، به این دست اقتصاددانان باید گفت بنزین ارزان نیست بلکه ریال در برابر دلار بی ارزش است و نباید مابه التفاوت را از جیب مردم پرداخت کرد./

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
تابناك وب اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://invest.lahijan.ir/ کانال تلگرام ایرسا گیل باشگاه بدنسازی مجید